Servis kovaní, okien a dverí

Vykonávame pozáručný servis plastových okien, dverí a tieniacej techniky pre západné Slovensko najmä mestá Myjava, Senica, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Piešťany, Trnava a priľahlé oblasti. Servis vykonávajú technici s niekoľkoročnou praxou

Plastové okná nie sú bezúdržbovou záležitosťou a každé okno vyžaduje pravidelnú starostlivosť, aby nám dlho slúžilo. Ošetrenie tesnenia a premazanie kovaní je nevyhnutné minimálne raz ročne.

PVC okná podliehajú teplotným zmenám a tak je dôležité niekedy okná znovu nastaviť, najmä ak krídla škrú o rám, nedajú sa správne zavrieť, alebo cez uzavreté okno prúdi vzduch. Častým príznakom nesprávne nastaveného okna je tvorba kondenzátu, prípadne plesní v zimných mesiacoch, čo môže mať za dôsledok vážne poškodenie kovaní a vznik korózie.

Svoje služby ponúkame domácnostiam, firmám a hotelom.

Pozor aj okná v záruke, vyžadujú nevyhnutnú starostlivosť, ktorá je nutná pre uznanie prípadných reklamácií.

 

Starostlivosť o okná

Kovanie je dôležité pravidelne mazať a kontrolovať jeho stav. Prípadné známky poškodenia je nevyhnutné opraviť.

Tesnenie je potrebné ošetrovať silikónovým olejom, prípadne špeciálnym prípravkom na tesnenie.

Rám okien umývať len neagresívnym prípravkom. V prípade starnutia, usadenia nečistôt alebo žltnutia rámu je možné zakúpiť špeciálne prípravky na vyčistenie rámu okna a obnovu jeho vzhľadu.

Vykonávame pozáručný servis okien, servis dverí a servisujeme tieniacu techniku. Predaj tieniacej techniky, okenných sietok a žalúzií.

Nastavenie plastových okien

Správne nastavenie okien je investícia ktorá sa vám vráti. Len správne nastavené okná majú tie správne tepelno-izolačné parametre ktoré pocítite pri faktúrach za teplo.

nastavenie okien spodne ložisko

NASTAVENIE OKENNÉHO KRÍDLA ZDVIH

Nastavenie plastového okna v spodnom ložisku. Okenné krídlo posúvame vo vertikálnom smere. Pomocou kľúča zdvíhame, prípadne spúštame okenné krídlo.

Nastavenie okien posuv kridla

NASTAVENIE OKENNÉHO KRÍDLA POSUV

Nastavenie okna pomocou skrutky na spodnej časti okenného rámu. Skrutkou posúvame krídlo v horizontálnom smere. Otáčaním skrutky teda okno posúvame do pravej prípadne ľavej strany.

Nastavenie plastovych okien pritlak

NASTAVENIE PRÍTLAKU OKENNÉHO

Nastavenie prítlaku krídla k rámu v spodnom ložisku. Otáčaním skrutky dochádza k priblíženiu krídla k rámu a zvýšeniu prípadne zníženiu tesnosti okno v spodnej časti.

Nastavenie plastovych okien pritlak

NASTAVENIE PRÍTLAKU OKNA

Pomocou excentrov nastavujeme tesnosť okna . Otáčaním skrutky dochádza k vychyľovaniu excentru smerom k rámu alebo k tesneniu krídla čím vzniká po zavretí okna jeho väčšie prípadne menšie priblíženie k rámu. Tesnenie je teda viac alebo menej stláčané o rám.

Oprava okien kontrola loziska

NESPRÁVNA POLOHA KOLÍKU LOŽISKA

Pri nastavení prípadne premazaní okna je dôležité skontrolovať správnu polohu kolíka, ktorý nesmie ani pretŕčať, ani byť utopený v ložisku.

Nastavenie okien lozisko spravne

KONTROLA VRCHNÉHO LOŽISKA

Kolík vo vrchnom okennom ložisku musí byť nacvaknutý zarovno horného ložiska. Nesprávna poloha kolíku môže spôsobiť jeho vypadnutie a vypadnutie celého okenného krídla.

SERVISUJEME VŠETKY TYPY OKENNÝCH KOVANÍ

Vďaka našim partnerom a niekoľkoročným skúsenostiam servisujeme všetky typy kovaní a okien.

servis maco kovanie

Kovania MACO.

oprava roto kovanie

Kovania Roto.

servis wink haus kovanie

Kovania WINKHAUS.

oprava G-U kovanie

Kovania G-U.

servis siegenia kovanie

Kovania SIEGENIA a AUBI.